מאת: ג.
י"ח כסלו  ה'תשע"ח  14:49 

ראיה נוספת למה יכול לגרום עניין ירושלים


א. המועמד לנשיאות ארה"ב רוברט קנדי נרצח בידיי פלסטיני בשם סרחאן סרחאן, יליד מזרח ירושלים, עקב הבטחות שנתן בקמפיין הבחירות שלו בנושא אספקת נשק למדינה הציונית.

ב. נשיא מצרים, אנואר סאדאת, נרצח בשנת 1980 במהלך מצעד צבאי בקהיר כנקמה על כך שנסע לירושלים, ישב עם בגין ונאם בכנסת המינים. גורמים בצבא המצרי ראו בכך בגידה מצדו. כל ההסכמים שחתם עליהם להחזרת חצי האי סיני לא הועילו לו מאומה.

ג. גם אחרי חתימת הסכמי השלום עם מצרים הפיגועים לא נפסקו, כולל מה שהיה עם "אוטובוס הילדים" בצומת הקאנטרי קלאב ועוד כהנה וכהנה שפיכות דמים שהובילה לעוד שפיכות דמים בעת מלחמת לבנון הראשונה. וגם זכור לי הפיגוע שהיה ב"ראס בורקא" עם החייל המצרי שפתח באש על קבוצת מטיילים מהמדינה. 

נ.ב. אני מניח שהציונים נאלצו לוותר על סיני בגלל סקרי דעת קהל ושיקולי בחירות... מהטעם, שמלחמת יום הכיפורים עלתה לחברה הישראלית במחיר דמים מאד כבד ואח"כ נמשכו פיגועים שגבו גם הם מחיר דמים גדול כמו למשל מה שקרה עם ילדי בית הספר במעלות תרשיחא וזה הפעיל לחץ על הציונים לשבת לשולחן המו"מ. אגב, ממש לא נראה לי שזה היה עושה רושם על מישהו בממשלה של היום, כולל לא על החרדים שיושבים שם...